Pravda je taková, že někdy koupíte mobil s aplikacemi, které nikdy v životě nepoužijete. No řekněte sami, nač je vám kompas, když po celý rok nevystrčíte hlavu z města, nebo jej neumíte používat.
Bohužel to vše se někdy promítne do ceny přístroje. Na to je třeba dávat pozor a vybrat raději jiný, protože, proč platit za balast.
Jenže praxe je jiná, vy chcete zrovna tento mobil, který má tento a tento konkrétní foťák. Jiný podobný není. Tak jej koupit musíte a bohužel i s tím, co tam je. Naštěstí se většiny můžete lehce zbavit, ale některé věci zarputile odolávají.
V dnešní době již není tak velký problém s místem v mobilu. Jasně, pokud si tam napráskáte tři desítky filmů a půl tuny hudby, je jasné, že se vám mobil, respektive jeho úložiště brzy zaplní. Takže pár programů, které tam byly při koupi již nehraje takovou roli. Ale přece jen, proč je tam mít.
Někdo se s tím smíří a někdo trpělivě zkouší některé programy, nebo aplikace odstranit. Pár se mu vyhodit podaří, některé ani omylem. Ovšem, tak co s nimi?
Když nejdou vyhodit, tak se udělá složka, která se nazve třeba zbytečnosti a tam se rušivé ikony nastrkají. Na ploše je hned volněji. Místo se tím však neuvolní, tedy to na úložišti. Na ploše jsou pouze zástupci všech aplikací. Přesto to pak působí lepším dojmem.
V moderní době však přichází do nových telefonů další vymoženost. Bude to něco jako cloud. Tam si odložíte aplikaci, kterou nepotřebujete a místo v mobilu máte volné. A kdybyste ji později chtěli zpět, tak si nestáhnete novou, ale právě tu vaši a v ní budete mít vše co jste si tam udělali. Například uloženou hru, nebo rozepsané věci. Zatím se neví, zda to bude zadarmo či za nějaký drobný obolus, ale to se uvidí.
Já tu starost nemám, protože pár knih a něco hudby mi nezabírá skoro žádné místo, takže tento problém mne naprosto míjí.