Mít v zahradě přístřešek, to není nikdy od věci. Můžete pak za každého počasí číst venku, grilovat s přáteli, pořádat oslavy, či si jen tak posnídat venku. Jaké jsou možnosti ohledně přístřešků na zahradu?
Dřevěné pergoly
Mezi nejčastěji volené formy zahradních přístřešků rozhodně patří dřevěné pergoly. Jedná se totiž o kvalitní, pevnou, celoroční konstrukci, která vám vydrží dlouhé roky, a navíc dobře vypadá. Jejich výroba a montáž je jednoduchá, jelikož celou objednávku pohodlně zadáte firmě, která za vás vše udělá, a vy si pak můžete užívat příjemného stínu, či ochrany před deštěm. Ceny dřevěných pergol a altánů se pohybují v rozmezí dvanácti až pětatřiceti tisíc korun, a to dle složitosti provedení, velikosti, a případnému zastřešení krytinou.
Hliníkové pergoly
Hliníkové pergoly jsou stejně jako ty dřevěné oblíbené právě pro stabilitu, a dlouhou životnost. Jsou jednoduché, moderní a stylové. Nevýhodou je, že nejsou tak šetrné k životnímu prostředí, a jejich cena je mnohonásobně vyšší. Vynikají především svou jednoduchostí, a hodí se spíš na umělejší zahrady.
Zahradní stany
Zahradní stany jsou kombinací kovu a pevného plátna. Hodí se jak jako zastřešení na terasu, tak i jako přístřešek do zahrady. Jejich výhodou je poměrně nízká cena, a celoplošné krytí. Nevýhodou pak je, že je musíte vždy složit, a znovu rozložit, jelikož nejsou určeny k celoročnímu užívání.
Zděné přístřešky
Stejně jako z cihel postavíte dům, můžete postavit i zděný přístřešek. Obvykle se jedná o kombinaci cihel, dřeva, a střešní krytiny. Výhodou je skutečně dlouhá životnost, avšak v případě, že budete chtít tento přístřešek odstranit, či vyměnit, nebude to zdaleka tak jednoduché, jako v případě předchozích verzí.
Ať už zvolíte jakoukoliv alternativu, myslete na to, že je to investice, která se vyplatí, a tak je vždy lepší připlatit za kvalitní provedení, než později litovat.